Filtrowana czy z kranu Jaką wodę pić
Filtrowana czy z kranu? Jaką wodę pić?
Listopad 17, 2018
dzbanek filtrujacy od dafi
Dzbanek filtrujący: fanaberia czy przydatny kuchenny gadżet
Listopad 24, 2018
Pokaż wszystkie
Czy warto filtrować wodę dla dziecka

Dziecko bezdyskusyjnie powinno nauczyć się pić wodę. To właśnie rodzice powinni zadbać, aby w codziennej diecie dziecka nie zabrakło wody, która jest bogata w składniki odżywcze, zapewniające dziecku odpowiedni rozwój.  Woda jest bowiem niezbędnym składnikiem diety – szczególnie w przypadku dzieci (młody organizm przyswaja wodę najlepiej ze wszystkich napojów). U dzieci zapotrzebowanie na wodę zależy od wielu czynników – od wieku, masy ciała oraz czynników zewnętrznych. Lekarze zalecają, że nawet najmłodsze dzieci (nawet w przypadku karmienia piersią) powinny pić wodę już od 6 miesiąca życia. Musi to być woda niskozmineralizowana, niegazowana oraz niskosodowa. Idealna będzie woda butelkowa lub też przefiltrowana (dla najmłodszych dzieci powinna być ona jednak przegotowana).

Woda z kranu

Woda z kranu niestety nie nadaje się do bezpośredniego spożycia przez dzieci. Ma ona powiem sporo wad: mogą znajdować się w niej różnego rodzaju bakterie; twarda woda ma niekorzystny wpływ na organizm człowieka; powstałe w wyniku chlorowania wody związki chemiczne są szkodliwe. Przegotowanie wody kranowej nic tutaj nie zmienia poza jej temperaturą. Warto więc taką wodę przed przegotowaniem przefiltrować. Woda jest wtedy smaczna, nie ma żadnych osadów. Według tego, co obiecuje producent dzbanków filtrujących – filtr zawarty w tychże dzbankach usuwa z wody chlor, metale ciężkie oraz inne szkodliwe substancje, które często pojawiają się w wodzie z kranu. Koszt takiego dzbanka wcale nie jest duży, więc stosując metodę filtracji z pewnością zaoszczędzimy pieniądze i czas. Zalety filtrowania wody to między innymi: czysta oraz smaczna woda, brak kamienia, szybka filtracja, duża pojemność dzbanka, oszczędność czasu i pieniędzy. Jeśli chodzi o wady, to w zasadzie brak jest jakichkolwiek wad filtrowanej wody. Podsumowując te wszystkie informacje, można śmiało odpowiedzieć na pytanie, że jak najbardziej warto filtrować wodę, i nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok