Czy warto filtrować wodę dla dziecka
Czy warto filtrować wodę dla dziecka?
Listopad 24, 2018
Pokaż wszystkie
dzbanek filtrujacy od dafi

Chyba każdy z nas (a przynajmniej spora większość) słyszał o dzbankach filtrujących wodę. Czy jest to zbędny czy przydatny kuchenny gadżet? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Dzbanki filtrujące i butelki filtrujące

Dzbanek filtrujący – wcale nie jest zbędnym, kuchennym gadżetem. Jeśli mamy problemem z twardą wodą czy kamieniem, który osadza się na dnie czajnika, warto zastanowić się nad zakupem dzbanka filtrującego, to całkiem niepozorny sprzęt. Przefiltrowana woda jest idealna do przegotowania, jak również do picia. Dzbanek filtrujący jest nie tylko praktyczny, ale również świetnie zastępuje butelkowaną wodę mineralną. Występują różne rodzaje tych dzbanków, które są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych – dzięki temu idealnie można je dopasować do każdej kuchni. Dla osób uprawiających sport, idealna będzie butelka filtrująca (Dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca-dafi).  Butelka ta, jest doskonała alternatywa dla wody mineralnej. Butelka jest poręczna, dobrze leży w dłoni i można mieć ją zawsze przy sobie. Butelki te, są dostępne w różnych pojemnościach – dzięki czemu idealnie możemy je dopasować do swoich potrzeb. Należy również podkreślić, że są one wykonane z trwałego oraz bezpiecznego tworzywa, a jednocześnie są bardzo wygodne i trwałe. Decydując się na dzbanek lub butelkę filtrującą, dbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale również o środowisko.

Jak działa filtr węglowy w dzbankach filtrujących?

Filtr węglowy posiada wszechstronne działanie: usuwają one z wody kranowej nieprzyjemny zapach chloru oraz poprawiają jej smak, nie usuwając przy tym cennych minerałów i pierwiastków (niektóre rodzaje filtrów wzbogacają również wodę o magnez). Filtry chronią również przed osadzaniem się kamienia oraz zmiękczają wodę kranową. Taki filtr zwykle wystarcza na miesiąc przy codziennym użytkowaniu, a jego cena nie jest wysoka. Pijąc filtrowaną wodę zamiast butelkowej oszczędzamy więc czas oraz pieniądze a jednocześnie chronimy nasze środowisko.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok