Woda dla dziecka – która woda jest najlepsza
Woda dla dziecka – która woda jest najlepsza?
Listopad 4, 2018
Filtrowana czy z kranu Jaką wodę pić
Filtrowana czy z kranu? Jaką wodę pić?
Listopad 17, 2018
Pokaż wszystkie
Dzbanek z filtrem czy butelka

Każdy człowiek powinien pić dużą ilość wody. Nie zawsze jednak mamy w domu wodę mineralną, zwaną również butelkową. Dobrym rozwiązaniem są dzbanki filtrem lub specjalne butelki, filtrujące wodę.

Butelka

Poręczna butelka marki Dafi jest butelką wielokrotnego użytku. Została ona wyposażona w wymienny co miesiąc filtr, który pozwala usunąć smak oraz zapach chloru z wody kranowej. Zawarty w filtrze naturalny węgiel aktywny jest otrzymywany z łupin orzecha kokosowego. Butelka ta jest bezpieczny dla zdrowia (potwierdzają to badania oraz uzyskane certyfikaty). Możemy ją kupić w 3 różnych pojemnościach. Najmniejsza pojemność – 0,3 litra, to butelka dla najmłodszych. Następna pojemność 0,5 litra, to butelka, którą można bez problemu, ze względu na swój niewielki rozmiar zabrać na przykład na spacer lub do pracy. Największa butelka 0,7 litra, idealnie sprawdzi się na siłowni lub podczas podróży. Butelka ta, całkiem dobrze się sprawdza w każdej sytuacji. Dobrze leży w dłoni np. podczas biegania.  Woda smakuje inaczej niż ta, prosto z kranu. Zalety butelki Dafi: poręczna, kilka dostępnych rozmiarów, można ją napełnić w wielu miejscach, ciekawy wygląd, świetne rozwiązanie dla osób, które spędzają dużo czasu poza domem. Należy również zauważyć istotny fakt – korzystając z tej butelki chronimy środowisko.

Dzbanek z filtrem

Dzbanek działa trochę inaczej niż butelka. W tym przypadku woda filtrowana jest od razu, a nie dopiero w momencie picia – jak w przypadku butelki. Dzbanki bez problemu możemy kupić praktycznie w każdym markecie, do wyboru jest wiele modeli w kilku rozmiarach. Dzbanek sprawdzi się raczej w domu. Jest również dużo większy niż butelka. Plusy dzbanka: wygodny, można go napełniać raz dziennie, przefiltrowaną wodę można używać do gotowania, może z niego korzystać cała rodzina, łatwo dostępny, duży wybór rodzajów i kolorów. Tutaj, podobnie jak w przypadku butelki, używając go, chronimy środowisko.

Reasumując butelka idealnie sprawdzi się poza domem, natomiast dzbanek będzie bardziej odpowiedni i praktyczniejszy do użycia w domu.

 

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok