Dzbanek z filtrem czy butelka
Dzbanek z filtrem czy butelka?
Listopad 7, 2018
Czy warto filtrować wodę dla dziecka
Czy warto filtrować wodę dla dziecka?
Listopad 24, 2018
Pokaż wszystkie
Filtrowana czy z kranu Jaką wodę pić

Dzbanek filtrujący wodę to coraz częstszy widok w domach, a nawet restauracjach i różnego rodzaju biurach.

Woda z kranu


W ostatnich latach większość stacji, które uzdatniają wodę, została rozbudowana albo zmodernizowana – w dużej mierze przez wsparcie finansowe z Unii Europejskiej, dzięki temu zapewniona zastała jakość wody na bardzo wysokim poziomie. W ramach wdrażania programu bezpieczeństwa bakteriologicznego, na stacjach, które uzdatniają wodę zostały zainstalowane również specjalne lampy promieniowania UV. Niektóre instytucje twierdzą, że ich woda jest smaczna i zdrowa oraz jak najbardziej nadaje się ona do picia nawet prosto z kranu – czasami potwierdzają to nawet niezależne badania Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Istnieją przypadki, że woda z kranu przewyższa jakość źródlanej wody butelkowanej, jaką możemy kupić w sklepie. Coraz więcej osób ufa tym badaniom i decyduje się na picie wody z prosto kranu. Obecnie nawet w niektórych restauracjach można napić się kranówki bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Są jednak osoby, które piją wodę z kranu, ale przefiltrowaną lub przegotowaną.

Masz pytania na temat filtrowania wody w domu? Czytaj także: https://dafi.pl/faq/

Natomiast woda przegotowana jest mniej zdrowa pod względem chemicznym, ponieważ poprzez odparowanie wody zwiększa się stężenie związków chemicznych. Czasami woda z kranu jest bardziej wartościowa w minerały, może posiadać więcej: wapnia, magnezu oraz sodu. Oznacza to, że wcale nie ma potrzeby jej gotowania. Osoby, które nie chcą pić wody bezpośrednio z kranu ani jej gotować, często decydują się na jej filtrowanie – usuwa to drobnoustroje, szkodliwe związki chemiczne oraz zapobiega osadzaniu się kamienia w czajniku. Jeśli chodzi o filtrowanie, to od lat najpopularniejsze są dzbanki z filtrem, które można bez problemu kupić w dużych marketach oraz w mniejszych sklepach z produktami AGD. Cena takiego dzbanka nie jest wysoka. Woda przefiltrowana w takim dzbanku jest smaczniejsza i z całą pewnością zdrowsza – zawiera mniej metali ciężkich. Osoby, które nie chcą dzbanków filtrujących mają jeszcze możliwość zamontowania filtrów nakranowych.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok