Dzbanek z filtrem czy butelka
Dzbanek z filtrem czy butelka?
Listopad 7, 2018
Pokaż wszystkie
Woda dla dziecka – która woda jest najlepsza

Woda – jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poprawia ona działanie mózgu, usprawnia procesy myślowe, ma również wpływ na pracę systemu termoregulacji. Co ważne – nie przyczynia się ona do nadmiernej masy ciała oraz świetnie zaspokaja pragnienie. Woda będzie idealnym i naturalnym wyborem dla dziecka. Należy jednak pamiętać, że powinniśmy od początku uczuć dziecko, że gdy chce mu się pić, należy sięgnąć po wodę. Wyrobienie nawyku picia wody, nieposiadającej w sobie cukru i zbędnych kalorii wspiera zdrowy rozwój, oczyszcza organizm z toksyn oraz wspomaga metabolizm.

Rodzaje wody

– woda butelkowana – jest najbezpieczniejsza dla niemowląt. Wodę źródlaną niskozmineralizowaną, o małej zawartości sodu, można wykorzystać, do przygotowywania dania dla dziecka. Małe dziecko powinno ją też pić, lecz po przegotowaniu. Najlepiej, żeby woda ta miała pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Gdy dziecko ukończy pierwszy rok życia, można podać mu wodę butelkowaną już bez wcześniejszego gotowania.

– woda filtrowana – można założyć filtr na kran lub użyć dzbanka filtrującego wodę. Specjalnie dostosowane filtry węglowe oczyszczają wodę kranową z większości zanieczyszczeń. W ten sposób, zawsze można mieć czystą świeżą wodę do picia – w przypadku dzieci przed pierwszymi urodzinami (podobnie jak w przypadku wody butelkowej) trzeba ją wcześniej przegotować. Filtrowanie wody za pomocą filtra węglowego zapobiega również osadzaniu się kamienia w czajniku.

– woda oligoceńska – inaczej mówiąc, jest to woda ze studni głębinowej. Można ją pić tylko w przypadku, jeśli jest świeża – trzeba ją zużyć w ciągu 24 godzin od nabrania ze studni. Jej dość istotną wadą jest to, że tak naprawdę nie wiadomo, jaki ma skład – z tego właśnie powodu nie nadaje się ona dla najmłodszych dzieci.

Należy również pamiętać, że woda podawana dzieciom, powinna mieć temperaturę pokojową. Dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia mogą już pić wodę, która jest nieprzegotowana i niskozmineralizowana.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok